072-3311501

שער קונזולי

הייחוד של שער קונזולי הינו בכך שמדובר בשער שהוא מרחף מעל הקרקע ולא מחויב להיות מקובע לאדמה על ידי מסילה. שער קונזולי הינו "מרחף" באוויר ללא מסילה יצוקה באדמה, הוא שער מאסיבי וחזק, שמתאים במיוחד לפתחים עמוסים. מאחר והוא לא מכיל מסילה קרקעית, הוא מונע מצבים של תקיעויות בעקבות אבנים או לכלוך, מה שקורה הרבה במקרים של שערים עם מסילות.
שער קונזולי הוא המענה לקרקע לא סלולה או משופעת ואמצעי בטוח למניעה של כניסת רכבים ליישובים, משרדים ומפעלים ובתי מגורים.

שער קונזולי

כיצד פועל שער קונזולי?

כנף השער מיוצר מפרופיל פלדה מגולוון וחלול, המסגרת העיקרית שלו מיוצרת מפרופילים קונסטרוקטיביים שמסוגלים לשאת על עצמם את כל העומס של המבנה עצמו. כנף השער ישולב באמצעות הפרופילים במספר שדות ומקומות בצורה אחידה. בכל שדה יותקן פרופיל מרובע שהוא דקורטיבי ואנכי לסגירה. המסילה הראשית תותקן בתחתית השער לכל האורך ותבנה באופן שהיא יכולה לשאת את העומס של השער.

כמה מקום שער כזה תופס?

ניתן לומר, כי שער קונזולי תופס במסגרת הפעלתו הכי פחות מקום מבין סוגי השערים השונים. הוא נפתח ונסגר לאורך המסילה שכבר קיימת בשטח ומסמנת את "האזור שלו". זאת, בשונה משערים שנפתחים כלפי מעלה או לצדדים. מצד שני, המסילה (בה נמצא השער במצבו הסגור) יחד עם האזור שבו ממוקם השער כשהוא פתוח, תופסים מקום רב יחסית.

שני סוגים לשערים קונזוליים

  1. שער קונזולי חדש ומתקדם בעל משקל קל ונע על גבי שתי מערכות של גלגיליות.
  2. שער קונזולי מסיבי שמכיל ארבעה גלגלים שקשורים לגשר נושא עם ארבעה גלגלי פלדה.

כיצד נע השער?

המסילה תנוע באמצעות גלגלים צורתיים שיותאמו לפרופיל המסילה. הגלגלים מקובעים אל יסודות הבטון ויחזיקו את השער בשתי נקודות עיגון עיקריות. הגלגלים יותקנו על גבי כדוריים אטומים ומרוחים בגריז. בתום סגירת השער וחסימת האזור, קצהו של השער יחדור פנימה אל תוך עמוד שמעוגן ליסוד בטון. עמוד זה עשוי מפרופיל ומגיע בצורה שתואמת את קבלת הכנף וקולטת אותה במדויק.

יתרונות שערים קונזוליים

נגישות
לפני הכל שער קונזולי הוא מענה אידיאלי למניעת כניסה למתחמים שונים. השער כאמור לא תלוי בתנאי הדרך שקיימים במקום ולכן עשוי להתאים למקומות שלא ניתן להתקין בהם מסילות, כמו דרך לא סלולה ולא מפולסת, אזורים בהם המסילה על הקרקע תהווה מקור לבעיה או תקלה כמו אזור שיש בו זרימה של מים או סלעים גדולים שעלולים לחסום את המסילה או במקומות שהתנועה על המסילה יכולה לגרום לה בלאי מואץ כמו במתחמי מפעלים שעושים שימוש במלגזות או משאיות עמוסות וכולי.

✔ עמידות
שיטת הייצור של שערים קונזוליים מגינה על מערכת הגלגלים מפני אבק ולכלוך ובצורה זו מאריכה את חיי השער. כמו כן, באמצעות השיטה ניתן במידת הצורך, לכוון את גובה ריחוף של השער מעל הקרקע.

✔ נוחות
המבנה הייחודי של השער מצמצם משמעותית את החיכוך של השער בנסיעה ומאפשר הזזה של השער בקלות גם במקרה של הפסקת חשמל וכך הוא שומר על אמינותו.

✔ תחזוקה מינימאלית
בשל היכולת שלו לא לצבור לכלוך של אבנים ופסולת שעפה ברוח שעשויה לפגוע בפעילות של השער או ביציבות שלו, שערים אלה לא מצריכים תחזוקה כלל.

✔ שער בעל מנוע חשמלי איכותי
שער קונזולי יופעל עם מנוע חשמלי עמיד במיוחד. המנוע של השער יעמוד בכל הסטנדרטים המחמירים של בקרת איכות ובטיחות, מה שמוכיח את עצמו לאורך זמן ועשוי להתאים גם למי שמעוניין לשלב את היתרונות של המפרט המלא בחצר או בחנייה פרטית.

✔ התאמה לצרכים אישיים
הזמנה של שער קונזולי מחברה ראויה תגדיל את הסיכוי להתאמה של השער לצרכיו האישיים והמדויקים של כל לקוח. במסגרת התאמה זו, ייבדק הגודל והמידות המומלצות ביותר עבורו, בהתאם לתנאי הסביבה והמגבלות.

מה חשוב לדעת על המנוע?

מנוע השער הוא רכיב שעושה עבודה רבה וכמובן מרכזית בתפעולו. סוג המנוע תלוי בסוג השער ולכן, לשער קונזולי יש מנועים שמתאימים ספציפית עבורו. לשער מותאם מנוע בעוצמה שלוקחת בחשבון את משקלו ואת מהירות התנועה המבוקשת.

מה חשיבות החיישן הפוטו אלקטרי?

עינית בטחון או עינית פוטו אלקטרית, היא למעשה חיישן שמזהה מצב, שבו חפץ כלשהו מפריע לתנועת השער. תודות לכך, המנגנון יכול לעצור את השער בזמן ובכך, למנוע נזק לאנשים, לחפצים שונים ולשער עצמו.

אילו עוד אביזרים נלווים יש עבור השערים?

שערים מתקדמים מסוג זה ושערים חשמליים במיוחד, הם למעשה מערכות מורכבות, עם לא מעט חלקים ותוספים. מבנה השער עצמו, כולל את עבודת המסגרות המורכבת וכן גלגלים ופסי שיניים, אשר חייבים כמובן להיות חזקים ואיכותיים במיוחד. למנגנון החשמלי יש מלבד המנוע והעינית גם שלטים ומערכות פתיחה טלפוניות. על השער אפשר למקם גם מנורות מהבהבות, שמסייעות להזהיר כאשר הוא בפעולה.

עד כמה תקלות נפוצות בשערים אלה?

מדובר בשערים איכותיים מאוד, אשר בנויים מראש לעבודה ממושכת ואמינה. ההפעלה החשמלית מוסיפה מורכבות והיכן שיש מורכבות טכנולוגית, גם גדל באופן טבעי הסיכוי לתקלות. כמו כן, חשוב לזכור ששערים אלה מותקנים בחוץ וחשופים לתנאי מזג האוויר השונים, כולל הקיצוניים ביותר. הם גם דורשים בדיקת מצב ותחזוקה תקופתית. כך שעקרונית, תקלות עשויות להתרחש, אם כי לעתים רחוקות. תקלות אלה, יהיו לרוב משני סוגים – או במנגנון החשמלי או תקלות מכאניות, דוגמת הפרעה לתנועת השער.

מי בעלי המקצוע שעוסקים בכך?

התקנת כל סוג של שער חשמלי לרבות שער קונזולי וטיפול בו, משלבים מיומנויות של מקצוענים בתחום השערים. אנחנו באבי שערים אוטומטיים עם ניסיון של שנים בהתקנת שערים חשמליים ונשמח לעמוד לרשותכם!

תפריט נגישות