072-3311501

סוגי מחסומי חניה

מאת אבי שערים אוטומטיים

מחסום לחניה

ככל שמספר הרכבים על הכביש גדל יותר ויותר, כך נתקשה למצוא חניה בערים השונות. כל אחד חווה ודאי לא פעם שכלי רכב זר חנה בחנייה שלו סמוך לבית או בסמוך לבית העסק והוא נותר בחוץ ללא כל מענה ומוצא. על מנת שלא תמצאו את עצמכם במצב זה, מומלץ לשים מחסום שימנע כניסה של רכבים זרים לחניה שלכם.

מצוקת החנייה

כידוע מצוקת החניה היא מצוקה שסובלים ממנה רבים מתושבי הערים המרכזיות ועל מנת לקבע לעצמכם את החנייה שאתם משלמים עליה ממיטב כספכם חשוב שתדאגו למחסום הולם שידאג שרק אתם תוכלו להחנות בחנייה. כיום, יש בשוק מבחר של מחסומים שמיועדים לבית פרטי או לחניון ציבורי, מתחם של בית עסק או בניין שיתופי. יש מחסומים שהם מכאניים ויש מחסומים חשמליים. במאמר לפניכם נציג מספר מחסומים לחניה שייסעו לכם לבחור את המחסום המתאים ביותר לכם.

שער קונזולי

מדובר בשער שניתן לראות דרכו את צדו השני למחסום, הוא קל ומרחף ומספק מענה מעולה והוא מגיע בשני מצבים, קל וכבד. שער קונזולי כבד הינו שער שנפתח ונסגר תוך כדי תנועה על ידי ארבעה גלגלי פלדה קשיחים. השער הכבד מספק מענה לפתיחה גדולה של עד – 18 מטר. שני השערים מרחפים באוויר ואינם זקוקים לשום מסילה שבנויה על הקרקע. שער זה מיועד לאזורים בהם אין קרקע ישרה ורציפה. שער זה מבוקש ביותר ומטרתו העיקרית היא למנוע מעבר לרכבים שאינם מורשים להגיע למתחם או לחניון פרטי.

דלתות חניה

דלתות אלה הם למעשה שער גדול מאוד שהוא אטום ולא מאפשר לראות מה שיש מעברו השני. דלתות חניה נחשבות למעוצבות ואלגנטיות ומתאימות לחניה בבתים פרטיים או במקומות ייחודים אחרים. בניגוד לשערים חשמליים אחרים, מדובר בשער שמותקן גם במקום מקורה, הדלת תרד, תעלה ותזוז לרוב בצורה אופקית. אחד היתרונות הגדולים של דלתות חניה, היא הקלות שניתן להתקין אותן ושצורת הפתיחה שלהן והמבנה, הינו פשוט ביותר.

מחסום דוקרנים

מחסום דוקרנים הוא סוג של שער שעובד על כיוון אחד ומסייע רבות גם לכוחות הביטחון, בשטחי תפעול, בחניונים ציבוריים וכדומה. במחסום דוקרנים עושים שימוש בזמן שרוצים למנוע חדירה של רכבים מפתח יציאה של חניון גדול או משטח מסוים. מטרת המחסום הינו שרכב שייסע בכיוון הנכון, יאלץ את הדוקרנים להישכב על הרצפה, לעומת רכב שינוע בכיוון הנגדי, בכיוון שאסור לו, מיד ייעצר על ידי תקר בגלגלים.

מחסום זרוע

את מחסום הזרוע אנו פוגשים מדי יום והוא אחד מהמחסומים היעילים ביותר. זהו מחסום ששומר על בקרת כניסה מהירה ויעילה במיוחד בחניונים רבים ברחבי הארץ, בתים פרטיים, חניונים ציבוריים וכדומה. מחסום זרוע הוא אולי המחסום הכי בסיסי שיש. לא מדובר בשער גדול ומסיבי כי אם בזרוע ממתכת חזקה ויציבה שחוסמת כניסה של רכבים. למעשה, אין צורך יותר מזרוע זו בהרבה מקומות, באזורים שיש סיווג בטחוני מוגבר, מחסום הזרוע מהווה מענה מושלם לרבות עם הוא מגיע יחד עם כוח אבטחה אנושי. המחסום לרוב עולה כלפי מעלה, אולם יש גם את המחסום הקונזולי שמזכיר אותו מעט במראה והוא נע הצידה.

בולרד

הבולרד הינו עמוד שמתרומם מהקרקע ומטרתו לחסום ולמנוע מכל רכב כניסה לפני שהוא מאושר להיכנס לשטח פרטי. מחסומי העמוד הללו מגיעים בגודל ובקוטר שונה. יש למחסום בולרד שלוש שיטות הפעלה ולהתקנה שלו תידרש תשתית עשויה בטון.

תפריט נגישות